Başkan’ın Mesajı

 

1960 yılında Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesi Çalapverdi köyünde doğdu. İlkokulu Çalapverdi ilköğretim okulunda orta ve liseyi Boğazlıyan da okudu. Genç yaşta meslek hayatına adım atarak sanayi sektöründe çalışmaya başladığı iş hayatına 1979 yılında askerlik görevi yapmak için ara vermiştir.

1982 yılında askerlik dönüşü çalıştığı şirkete ortak olarak ustalık hayatına başlamıştır. 1983 yılında kendi şirketi olan Şahin Oto Elektrik ve Yedek Parça’yı kurmuştur. Ahmet Şahin sanayi esnafı tarafından gelen yoğun talep üzerine oto sanatkarları odası başkanlığına adaylığını koymuş ve ilk seçimlerde başkan olarak seçilmiştir. 1993-2006 yılları arasında dört dönem üst üste oto sanatkarları odası başkanlığını kazanan Ahmet Şahin’in oto sanayisine büyük hizmetleri olmuştur.

Üç dönem Kayseri esnaf ve sanatkarlar odaları birliğinde yönetim kurulu üyeliği ve başkan vekilliği yapmış, ticaret odasında çeşitli komisyonlarda dernek ve odalarda görev almıştır. 1997-2005 yılları arasında esnaf kefalet kredi kooperatiflerinde murasız aza ve yönetim kurulu üyeliği, 2001-2002 yıllarında Kayserispor yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.

1995-1996 yılları arasında inşaat sektörüne atılarak aydınlıkevler ve hürriyet mahallesinde bir kısmını ortak olarak bir kısmınıda kooperatif başkanı olarak 300 konutluk ev inşaa etmiştir.

2010 yılında Şahinoğulları İnşaat Turizm Otomotiv Limited Şirketini kurmuş, belsinde yap-sat olarak 104 dairelik konut inşaa etmiştir.

2012 yılında oto sanayiciler sitesinin arsa ve proje çalışmaları bitmiş, 2013 yılında temeli atılmıştır, inşaati hızla devam etmektedir.

“Ömrümüz yettiği sürece siz değerli hemşerilerimize ve Kayseri şehrine hizmet etmekten büyük mutluluk duymaktayız, sizin güveniniz bizim başarımızdır. Amacımız kaliteli ve güvenli yaşam alanları yapmaktır.”

Ahmet ŞAHİN.